İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuç Almaktadır?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuç Almaktadır?

İngiltere vizesi başvurularının uzmanlar tarafından tedarik edilecek ve belge listesindeki belgelerin toparlanması, tercüme gerekli olan belgelere gereken tercümenin yapılması, vize başvurusu için gerekli olan formların doldurulması, hızlandırıcı servislerden yararlanacak kişi için buna bağlı olan prosedürlerin takip edilmesi, kişinin uzmanlar ile irtibat kurarak alacak olduğu randevunun gün ve belirtilmiş olan saatinde önce tamamlanacak olan başvuruların biyometrik bilgileri ile birlikte vize merkezlerine elden teslim etmesi gerekmektedir.

İngiltere vizesinin başvuru sonucu, randevu günü geçtikten daha sonra 21 gün içerisinde tamamlanarak sonuç almaktadır. Ancak konsolosluğun yoğunluğuna, resmî tatillere ya da konsolosluğun tatil gününe denk gelmesi sonucunda kişinin yapmış olduğu İngiltere vize başvuru sürecinde yaşanılacak olan yoğunluklar nedeni ile aksamalar olarak uzayabilmesi muhtemeldir.

Bu nedenden dolayı kişi başvuru işlemini gerçekleştirmeden en az 1 ay öncesinden randevusunu alarak başvuru işleminde bulunması gerekmektedir. Konsolosluk tarafına kişinin yapacak olduğu evrak teslimlerinde belgelerde/evraklarda herhangi bir eksiklik mevcut ise yetkili makamlar ek evrak talebinde bulunma hakkına sahiptirler.

Ek evrakların talebi gerçekleştirildikten sonra zaman kaybının yaşanması adına 21 günlük sonuçlanma süresinde aksaklıklar meydana gelmesinden dolayı sürecin gün sayısında değişiklikler meydana gelmektedir. Bu nedenle kişi başvuruda bulunur iken evrakların tam olmasına ayrıca dikkat etmelidir. Tüm bunların yanı sıra eksik evrak nedeni ile kişinin yapmış olduğu İngiltere vize başvurusu doğrudan direkt olarak ret kararı ile de sonuçlanabilmektedir.

Ayrıca İngiltere vize başvuru formu içerisindeki eksik evrakların yanı sıra, kişi hatalı ve yahut kimliği ile tutarsız bir bilgi beyan etmiş ise, İngiltere vize başvuru değerlendirme aşaması direkt olarak ret kararı verilmesi ile beraberinde kişi hakkında yasal işlem başlatılabilmektedir. Konsolosluk bu yetkilere sahip bir makamdır.

İngiltere vize başvurusu normal bir sonuçlanma süresinden daha hızlı bir şekilde yanıt verilmesi kişi tarafından istenir ise, bu işlem adına ek hizmetlerden faydalanma hakkına da sahiptir. Hızlı İngiltere başvurusu adına yapılacak olan seçenekler, İngiltere vize başvuru süresinin 5 iş günü içerisinde ve yahut 1 iş günü içerisinde kişi beklediği sonuca ulaşabilmektedir. Ancak bunun yanı sıra hızlı İngiltere vize başvurusu ek ücretler ile kişi tarafına sağlanmaktadır.

İngiltere vize başvurusu değerlendirilir iken, kişinin vizesinin seyahat tarihi dikkate alınarak sonuçlandırılmamaktadır. Kişi vize başvurusunu yaptığı gün seyahat tarihine 21 günlük bir zaman diliminden daha az bir zamanı var ise ek hizmetlerden faydalanarak vize çıkış süresinin hızlandırılması kişinin tarafına merkez tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir