Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai vizesi kişilerin yapmış olduğu başvuruların ortalama süresi olarak 2 ila 3 iş günü içerisinde bir sonuca ulaşmaktadır. VIP vize başvurularının sonuçlandırma süre ise 1 iş günü içerisinde de mümkün kılınmaktadır. Kişi başvurularını diler ise online e-vize şeklinde de gerçekleştirebilmektedir.

Dubai e-vize kişinin pasaport ve nüfus cüzdanının görüntüsü ile 2 gün içerisinde kolaylık ile alınabilmektedir. Kişinin gerçekleştirmek istediği başvuru ise online bir portal üzerinden yapıldığından dolayı başvuru yapan şahsın bizzat başvuru merkezine gitme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ayrıca bilinmesinden fayda vardır ki e-vizeler kişilerin pasaportlarının içerisine eklenmemektedir.

Başvuruda bulunan kişinin e-mail adresine barkotlu bir şekilde çıktısı iletilen vizenin alınır ve kişinin seyahat süresi boyunca yanında bulundurularak ilgili ve talep edilen yerlerde göstermesi gerekmektedir. Barkotlu e-vize kağıdını pasaportu ile birlikte yanında bulundurulması vize merkezleri tarafından tavsiye edilmektedir.

Dubai online e-vize başvuru sürecini kişi gerçekleştirmeden hemen önce Dubai’ye yapacak olduğu ve planlanan seyahatinin net bir şekilde belirlenmesi ve başvuru adına bulunan en uygun kategoriden başvuru işlemini gerçekleştirmelidir. Ayrıca havalimanı üzerinden aktarma aracılığı ile transit geçecek yolcular, 48 saatlik ya da 96 saatlik vize seçeneklerinden turistik ve yahut ticari amaç ile seyahat edecekleri 30 günlük ya da 90 günlük vize kategorilerinden kişinin başvuruda bulunması gerekmektedir ve bu oldukça önem taşımaktadır.

Dubai online vize başvurusunda herhangi bir yanlış bilgi ya da eksik bilgi beyanında bulunan kişi, karşılaştığı süre zarfı boyunca direkt olarak yapmış olduğu başvurusu reddedilir ve ardından cezai bir yaptırımın da kişiye uygulanması söz konusudur. Vize süresinin aşılması akabinde başvuru yapan şahsın ve vizeyi çıkartan firma tarafına yetkililerce ceza verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir