Almanya’daki En İyi 5 Kayak Merkezi

Arber

Arber, çocuklarınızı kayak yapmaya götürecek mükemmel bir yerdir. Büyük bir çocuk alanı, bir cüce bahçesi ve çocuklar için onları saatlerce eğlendirecek bir paralel slalom var. Yetişkinler için, çeşitli yamaçlar ve arazi, birlikte biraz zaman geçirip, vakit geçirmek için bolca zaman sunar. Aile Geçidi Parkı ve kızak pisti hem bazı aile zamanlarında da fırsatlar sunuyor. Bu muhtemelen tatilinizi bu kış aylarında geçirmek için en iyi yerlerden biri.

Ochsenkopf

Ochsenkopf, Fichtelgebirge’nin kış sporları bölgesinde yer almaktadır. Almanya’nın güney kesimindeki bu yer, bol miktarda kar alır ve bu da onu kış sporları severler için bir cennet haline getirir. Kayak atlama tesisleri muhteşem iken 27 sel aydınlatmalı yamaçları çocuklar, yeni başlayanlar, ara ve uzmanlar için idealdir. Bu tesis muhtemelen Almanya’da yaz aylarında kayakla atlama imkanı sunan tek yerdir!

Nebelhorn

Nebelhorn, Almanya’nın Allgäu bölgesindeki en çok yönlü kayak merkezlerinden biri olup misafirlerine tam bir kış deneyimi sunmaktadır. Değişen zorluğa, geniş kar alanlarına ve iyi bakılmış yamaçlara sahip birçok kar yolu, kayak yetenekleri veya deneyimleri ne olursa olsun herkes için bir şey olmasını sağlar. Bu yerin benzersiz 400 zirvesi panoramik görüntüsü, tüm ziyaretçilerin zihninde kazınmış kaldığınızdan emin olabilirsiniz.

Alpsee-Grünten

Eğlenceli bir park, ücretsiz otopark, kış yürüyüş parkurları ve kızakla kayma ile birlikte aile dostu bir kayak merkezi arıyorsanız, Alpsee-Grünten kayak merkezine gidin. Başlangıç ​​seviyesinden uzman inişlerine kadar en uzun 4.5 km olan bir dizi eğime sahiptir. Çevredeki tepenin ve çift sandalye telesiyejinin panoramik manzarası, popülaritesine katkıda bulunur. Ayrıca, tüm yıl boyunca mevcut olan Almanya’nın en uzun kızak mevsimi, büyük bir cazibe.

Oberammergau

Oberammergau, ahşap oyma ve Passion Play ile ünlü antika bir yerdir. Kış mevsimi boyunca, kros kayakçıları için 60 kilometreden daha fazla arazi ile bir kayak cennetine dönüşür. En iyi Bavyera manzarasının bazılarında kayak yapmak isteyen yokuş aşağı kayakçılar için de zorlu bir arazi var. Bölgedeki güzel manastırlar, kaleler ve kiliseler nefesinizi kesecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir