Dubai’de Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 4 Ünlü Plaj !

Kite Beach

Uçurtma Plajı özellikle su sporları tutkunlarının vazgeçemedikleri adreslerin başında yer alır. Ülkenin en iyi ücretsiz plajlarından ilki olarak akla gelen Kite Beach, yeteneklerinin sınırlarını denemek ve geliştirmek isteyenlere kucak açar. Jumeirah bölgesinin ana caddesinde yer alan plaj, öğleden sonra çıkan rüzgarlar sayesinde sporculara daha özel koşullar sunar. Dileyenler kıyı şeridi boyunca koşabilir, plaj voleybolu oynayabilir, paten kayabilir veya deniz & güneş & kumsal üçlüsünün tadını çıkarabilir.
Dubai turlarıyla her şey dahil seçeneklerle Jumeirah bölgesinin önemli noktalarını keşfedebilir, serbest zamanda ise plajda dinlenerek denizin keyfini çıkarabilirsiniz. İsminden de anlaşılacağı gibi, kitesurferler sık ​​sık burada toplanıyor. Plaja geldiğinizde, onları izleyebilir ya da tahtada durmaya çalışabilirsiniz. Yolun karşısındaki kumsalın karşısında sörf yapmak için çeşitli merkezler bulunmaktadır. Burada ekipman veya ekipmanlardan birkaç ders kiralayabilirsiniz.

Marina Beach

Tamamen kumla kaplı bu plajda denize girmek turistler için özel bir deneyim yaşamak anlamına gelir. Çevresindeki restoran ve kafelerle gecesi ayrı gündüzü ayrı özel olan bu bölge, özellikle balayı çiftlerinin tercih ettiği lokasyonlar arasında sayılabilir. Üstelik bir halk plajıdır. Aileniz ile vakit geçirmek, değişik aktivitelere katılmak için bu plaj tam sizlik!

Jumeira Sahili

Dubai’nin en ünlü ve gözde plajı için heyecanlanmaya hazır olun! Jumeirah sahili, aileniz ya da arkadaşlarınızla güvenli ve keyifli bir şekilde vakit geçirmek için son derece ideal. Jumierah sahilinde ihtiyaç duyabileceğiniz çoğu şey var. Giyinme odaları, temiz tuvaletler, yüzme havuzu, birden fazla voleybol sahası ve son derece geniş bir otopark ile şehir sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde tasarlanmış. Dubai’nin sahilleri de çoğunlukla adaları gibi yapay. Jumierah sahilindeki kumların esnekliği, bu yapaylığın başka bir göstergesi. Sahilde ayrıca yeşil alanlar da yer alıyor. Bu ayrıntı görsel açıdan oldukça iyi. Jumierah sahili de şehrin çoğu alanında olduğu gibi ücretli ancak fiyatlar son derece makul.

Riva Beach Club


Ülkenin en başarılı DJ ekibinin gün boyu müzik yaptığı plajda, keyifli saatler geçirilebilir. Güzel hizmetlerin ve kaliteli zaman geçirmek isteyenlerin adresi olan bölge, sığ deniziyle özellikle çocuklu aileler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca sahil içerisinde tüm ihtiyaç alanları mevcuttur. Riva Beach Dubai’de görülmesi gereken sahillerin arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir